Dali jsme s lukydron.cz hlavy dohromady a vytvořili základní stroj pro začínající piloty. Musím říci, že při vzpomínce na svůj první stroj ZMR s jednotkou CC3D a regulátory Simonk, který se klepal jak drahý pes ve své podstatě dnešním začátečníkům závidím z jaké techniky dnes mohou postavit první koptéru. Naším cílem nebylo postavit ten nejlevnější stroj ale zlatý střed, který se dá dobře ladit a upgradovat ale přitom postačí i zkušenejším pilotům. Podmínkou byl pevný a prostorný rám, který nabídne dostatek manipulačního prostoru ke stavbě a bude natolik pevný, aby vydržel nejeden pád. Dlouho jsme váhat nemuseli a sáhli po osvědčeném rámu TBS Source One s výměnnými 4 mm silnými rameny o kterém jsem již psal ZDE.

Mozkem (FC) je v našem případě stack Diatone Mamba s procesorem F4 a regulátorem (ESC) 4v1 40A podporující baterie až 6S. Tah zajišťují motory značky EMAX ECO o velikosti 2207 a 2400 KV, které stroji dodávají dostatečný výkon i na vození HD kamery.

O videopřenos se stará micro kamera Caddx Turbo S1 s VTX Eachine TX805 podporující Smart Audio (ovládání pomocí RC) a výkonem až 800 mW doplněné o FPV anténu Foxeer Lollipop. K co možná nejhladšímu letu jsme vybrali novinku mezi vrtulemi od firmy Ethix s označením S4.

Pokud se rozhodnete o kompletní set, nabídneme vám ke stroji RC soupravu FrSky X9 Lite, která je ideálním kompromisem mezi cenou a užitnou hodnotou na tento druh hobby. Pokud se rozhodnete pro jiné rádio, není problém nabídnout jakékoliv od výrobce FrSky. Z tohoto důvodu jsme i do stroje použili kompatibilní přijímač FrSky XM+ s rozumným dosahem okolo 1.5 km. Dále v kompletním setu naleznete FPV brýle Eachine VR006 o kterých se můžete více dočíst ZDE a baterie Acehe 4S s kapacitou 1500 mAh a 75C.

Technické informace:

Rám: TBS Source One

Motory: EMAX ECO 2207 2400KV

FC+ESC: Diatone Mamba F405 MK2

Kamera: Emax Caddx Turbo micro S1

VTX: Eachine TX805

Anténa: Foxeer Lollipop V3

Přijímač: FrSky XM+

Vrtule: Ethix S4

RC: FrSky X9 Lite (je-li v setu)

FPV brýle: Eachine VR006 (jsou-li v setu)

Tento set je možné nakombinovat s kterýmkoliv rádiem značky FrSky

Cena nesestaveného dronu bez rádia, přijímače, brýlí a baterií vychází na krásných 4900,-

Pokud si nevěříte, můžete si přiobjednat sestavení setu za 1000,-

Kde tento set seženete?

zde

Autor: Daniel Sychra