Sháníte na českém trhu cenově dostupný jednokanálový AC/DC nabíječ? Už nehledejte. Spolehlivou alternativou k hojně využívaným ale často problémovým nabíječům B6AC je novinka od EV Peak. Jedná se o jednoduchý nabíječ se kterým si vystačíte doma nebo v terénu při nabíjení z autobaterie. Ovládání nabíječe je totožné s již zmiňovanou B6AC tzn 4 funkční tlačítka a dvouřádkový display. V prvním kroku si zvolíte druh nabíjené baterie (LiPO/LiHV/LiFe/NiMH/NiCd), následně program (charge/balance charge/storage), počet článků a v posledním kroku proud nabíjení/vybíjení. Při nabíjení s balancováním je možné sledovat napětí jednotlivých článků.

 

Technické informace:

Vstupní napětí: 240 V nebo 11-18V

Podpora baterií: LiPo / LiHV / LiFe 1-6S , NiMH / NiCd 1-15 čl.

Nabíjecí výkon: 100 W

Vybíjecí výkon: 5 W

Váha: jen 380 g

 

Obsah baleni:

Kabel pro připojení do sítě 240V

Kabel s krokodýly pro připojení například na autobaterii

Balanční deska

Návod

 

 

 

Pohled ze všech stran

 

 

Jedna z prvních věcí bez které se neobejdete je nutnost vyrobit si napájecí kabel za pomocí banánků, kabelu a potřebného konektoru k baterii (XT30, XT60 atd.)

Rozložení displaye při nabíjení LiPo baterie s balancováním

Pokud nejste nároční a nezáleží vám na vychytávkách a rozměrech nabíječe ISDT,  jedná se o skvělou a cenově dostupnou volbu jak pro zkušené piloty tak při pořizování prvního víceúčelového nabíječe bez nutnosti externího zdroje. Vřele doporučuji 😉

Kde seženete EV-PEAK  C1XR v ČR?

ZDE

Autor: Daniel Sychra