Dne 1.2.2019 jsme vyrazili s týmem 4copters na první závody konané ve sportovní hale Bios v Mělníku. Z původních čtyř přihlášených týmových pilotů se nakonec zúčastnili tři a to ve složení Petr Cmíral, Lukáš Košata a Vojta Vejšický. Závod byl koncipován jako noční a proto čas ve kterém se konal nebyl tak zcela tradiční. Start od 22:00 a konec okolo 8:00 ranní což se později ukázalo jako jeden z hlavních nepřátel pilotů v podobě únavy. Do závodu nastoupilo celkem 20 pilotů. Trať byla velice technická s velkým množstvím utažených zatáček a brankami v poměrně těsné blízkosti za sebou. První starty v tréninku působili poměrně neohrabaně a mnoho lidí pochybovalo o tom, zda-li jsou schopni vůbec proletět v rozumné rychlosti aspoň jedno kolo bez pádu.

S postupem času všichni účastníci získavali sebejistotu a časy jednotlivých kol se začaly zkracovat. Kvalifikační lety přišly na řadu okolo jedné hodiny ranní ve kterých se týmu, předevších Vojtovi Vejšickému a Lukáši Košatovi nadmíru dařilo a takřka po celou dobu se drželi v těsném závěsu na 2. a 3. místě v průběžných výsledcích. Petrovi utažená trať úplně nesedla a trochu se trápil v některých úsecích trati. Okolo páté hodiny ranní přišly na řadu finálové lety kam se piloti dostávali z prvních příček. Bohužel finálové lety pro naše piloty nezačaly zrovna růžově a Vojta se propadl do malého finále. Lukáš vybojoval postup, ale pak přišel technický problém s motorem a musel jedno kolo vynechat, čímž se též propadl. Závada se za pomoci všech členů vyřešila rychlou výměnou motoru za necelé 3 minuty a Lukáš, tak mohl nastoupit do dalšího letu. Štěstí nám v tomto případě nepřálo a ihned po odstartování se ukázala závada na přenosu videa s výraznými výpadky obrazu. Lukáš se však nevzdával a snažil se po několikahodinovém létání totožné trati létat částečně po paměti. Vojta ve finálovém letu nešikovně spadl a následkem pádu došlo k ohnutí vrtule což ho nakonec stálo případné vítězství. Ze závodu tedy odjíždíme s výsledkem:

Vojta Vejšický 4. místo

Lukáš Košata 5. místo

Petr Cmíral 16. místo

Tímto bych rád poděkoval za perfektně připravený závod a jeho organizaci Davidu Valáškovi a lidem, kteří mu s přípravami pomáhali a zároveň všem členům týmu 4copters, kteří povzbuzovali piloty a pomáhali s přicházejícími technickými problémy a to Tomášovi Vachnovi a Kryštofovi Vydrovi, který se v létě zapojí jako další z pilotů s pěti palcovými stroji. V neposlední řadě děkuji našim partnerům Need4Quad, DronPro RcStudio.

Video 2. Indoor Czech Race Night

Autor: Daniel Sychra