Existují dva hlavní způsoby, jak změnit směr otáčení motorů vaší koptéry. Můžete buď přehodit vodiče, nebo změnit směr překonfigurováním v softwaru. V tomto tutoriálu vám ukážeme jak.

Nejprve si zkontrolujte, zda-li se vaše motory otáčejí správným směrem.

Pokud stavíte novou koptéru, musíte se ujistit, že se motory otáčejí správným směrem, než se vrhnete na první let. Pokud se jeden nebo více motorů otáčí špatným směrem, koptéra se při vzletu roztočí a může způsobit zranění lidem v její blízkosti.

Toto je výchozí směr otáčení motorů v Betaflight:

Pokud je směr otáčení motorů špatný, můžete ho snadno změnit pomocí některé z následujících metod.

Přehození vodičů

Tím, že vyměníte libovolné 2 ze 3 přívodních vodičů od ESC, snadno změníte směr otáčení motoru. Nezáleží na tom, které dva to budou, výsledek bude stejný.

Software

Pokud se vám nelíbí pájení, můžete také snadno změnit směr otáčení motoru pomocí programu BLHeliSuite (pokud používáte BLHeli ESC). Tento program je konfigurátor ESC, který umožňuje změnit mnoho různých parametrů, včetně směru otáčení motoru.

Směr motoru by měl být ve výchozím nastavení nastaven na hodnotu Normal, můžete jej změnit na Reverse, pokud chcete, aby se motor otáčel opačným směrem. Máte zde také možnost jej nastavit na ‘3D‘, což vám umožní, aby se motor otáčel oběma směry pro 3D létání, nepoužívejte jej, pokud nevíte, co děláte.

 

Autor: Oscal Liang