Páječka TS100 je jedním z nejlepších nástrojů, které jsem vlastnil pro stavbu a opravu koptér. Může být napájen baterií LiPol nebo napájecím zdrojem z 220V. Je malá, lehká a mimořádně kompaktní. V článku vám vysvětlím, proč je toto páječka tak dobrá.

Proč je pájka TS100 tak skvělá?

Specifikace:

TS100 je přenosná programovatelná páječka. Váží pouze 31 g  a je 17 cm dlouhá.

Vstupní napětí je od 12V do 24V, což znamená, že jí můžete napájet běžnou Lipolkou 3S, 4S nebo 5S, která vám umožní snadno provádět opravy i v terénu.

Výkon páječky je úměrný vstupnímu napětí.

Výchozí teplotní rozsah je mezi 100 ° C 400 ° C, který by měl být více než dostatečný pro použití v hobby RC. (Jakékoliv vyšší zvyšuje riziko poškození desky plošných spojů).

Funkce

Má skutečné ovládání teploty! Na rozdíl od tradičních páječek, které jednoduše využívají konstantní výkon, TS100 skutečně sleduje a upravuje teplotu zahřátí a chlazení pomocí vestavěných snímačů teploty.

Když je páječka v nečinnosti (3 minuty), automaticky se přepne do pohotovostního režimu (má akcelerometr s procesorem STM32!), Ve kterém sníží teplotu na 200 °. Tím se zabrání suchému ohřevu, které by mohlo okysličit špičku, prodlužuje životnost pájecí hlavy a pomáhá šetřit náklady na energii. Když jí znovu podržíte, detekuje pohyb a zvýší teplotu.

Rozbalení

Obsah balení

  • TS100 Páječka
  • Pájecí hrot TS-B2
  • Imbusový klíč a 2 šrouby (pro výměnu špiček a topného tělesa)

TS100 má 2 tlačítka a OLED display.

Na zadní části těla se uvádí typ konektoru (DC5525) a rozsah vstupního napětí. Číslo modelu špičky (TS-B2) je vytištěno na hlavě.

Na konci TS100 je k dispozici micro USB pro aktualizaci firmware (nikoliv 5V USB nabíječku) a napájecí konektor.

K dispozici jsou různé typy tvarů a velikostí (lze zakoupit samostatně). Součástí balení je TS-B2. Myslím, že je to pravděpodobně nejlepší volba pro stavbu a opravu koptéry.

Manuál naleznete zde

Uživatelská zkušenost

Celkově je TS100 skvělým pájecím perem, jednoduché použití a funguje podle očekávání. Je kompaktní a lehká. Může být napájeno z našich baterií 4S LiPol, které používáme na koptérách, je perfektní pro opravy a stavby.

Rukojeť je trochu malá ve srovnání s mou velkou páječkou ale u TS100 oceňuji spíše její kompaktnost. Máte-li velké ruce, může být těžší manipulace než velká stolní pájecí stanice.

K tomu aby byla TS100 dokonalá budete potřebovat vytvořit tyto 2 věci:

Kabel napájecího adaptéru

Můžete vytvořit napájecí zdroj pro TS100 se správným konektorem, jako je Sony AC-S2422 (výstup 24V@2.2A )

Ale pokud chcete napájet z LiPol baterií, budete potřebovat také konektor XT60. Můžete ho koupit například zde.

Je to opravdu jednoduché, vše, co potřebujete, je konektor XT60, konektor DC5525 a kus silikonového vodiče 24-26 AWG. (proud je pouze okolo 2,5A, takže není třeba příliš silný vodič).

Slabší vodič se navíc lépe přizpůsobí ohybu a nebude vám bránit v pohybu.

Držák pájecího pera

TS100 neobsahuje držák, takže musíte být kreativní. Existují 3D vytištěná řešení jako je toto. Nejsem velkým fanouškem spojení 3D a páječky, protože páječka se může zahřát a roztavit plastový materiál 🙂

Nebo můžete použít pomocnou ruku jako já.

Koupit či nekoupit TS100?

Používám TS100 asi rok, myslím si, že je ideální pro začátečníky i pokročilé stavitele dronů.

Pravděpodobně seženete stejně jako já i levnější páječku se zabudovaným napájecím zdrojem, ale TS100 je z hlediska vlastností je srovnatelně výkonná, praktická. Ušetete několik set korun za zkoušení levných páječek a rovnou kupte TS100 a ušetřete si tak zbytečné pokusy jako já 🙂

Kde seženete TS100?

V ČR například zde a náhradní hroty zde

Autor: Oscar Liang